• Přeskoč na obsah
 • Přeskoč na levé menu
 • Přeskoč na horní menu
 • Možnosti nákupu  Prodejní sezóna


  Prostokořenné výpěstky

  – podzim – od 20. října do 10. prosince 2021) .
  -jaro – od rozmrznutí (od 2. března 2021)do rašení –  (7.5.2021) Vše v závislosti na počasí - rozmrznutí půdy)
  Kontejnerované rostliny – jaro až podzim (mimo jarní a podzimní sezónu máme pravidelně otevřeno od 10.5 do 1.10. 2021 každé pondělí od 9 do 15 hodin. V toto letní období je kromě pondělků pak nákup možný jen na základě předchozí telefonické domluvy)

  • Osobní nákup – v prodejně v Bojkovicích, ulice Luhačovická (vedle stavebnin Polystyren), otevřeno: jaro (od rozmrnutí do rašení = od 3. března do 7.5.2021), podzim (letos od 20. 10. 2021 do 10. 12. 2021)

   

  • Zasílání Poštoou na dobírku – výpěstky Vám mohou být zaslány Českou poštou/ Balík do ruky, na dobírku.
  • K ceně rostlin se pak ještě započítává balné za režijní náklady (malé balíky 70 Kč, střední 110 Kč, velké 140 Kč, extra velké 160 Kč)   a poštovné - 155 kč za Balík do ruky/ Česlá pošta (včetně dobírky).  Pokud si vyberete některý dlouhý stromek, šetně zakrátíme korunky, aby se vešel do balíku. Pro správné a rychlé vyřízení žádosti uvádějte prosím vždy přesnou adresu, počet a velikost sazenic a telefonní číslo.
  • Podáním objednávky zákazník stvrzuje, že se seznámil s našimi obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí.

  Rozesílání

  Balíky jsou rozesílány v pořadí podle doručených objednávek. Rostliny i lidé, kteří je pro vás balí, jsou živé bytosti a tak prosím mějte strpení s dobou pro doručení. Počasí totiž někdy nabourává ideální časový plán. V případě náhlé změny počasí vás budeme kontaktovat a domlouvat se na vhodném termínu doručení. Balíky rozesíláme postupně, jak naskladňujeme stromky - na podzim zhruba od začátku listopadu do zhruba konce listopadu až poloviny prosince (pokud ještě nemrzne celý den i noc, posíláme zásilky bez problémů dál, výsadba je možná).

  Na jaře -  od zahájení prodeje do ukončení prodeje (cca konec dubna). Kontejnerované sazenice zasíláme také i mimo hlavní jarní a podzimní - od jara do podzimu.

  Rostliny objednané přes e-shop máme odložené. I když už mezitím na webu nejsou skladem, pokud máte potvrzenou objednávku (= když vám po objednání přijde emailem kopie objednávky), můžete s rostlinami počítat. Před odesíláním objednávky ještě budet včas informování  emailem, při předání balíku do přepravy vám  ještě přijde sms s informacemi o zásilce (cena, číslo balíku, datum doručení).

   


  Po vybalení chraňte olistěné rostliny alespoň 3 dny před přímým slunečním úpalem (především ve slunečných letních dnech), po výsadbě na podzim doporučujeme veškeré rostliny přikrýt u země listím, slámou apod. Při výsadbě v létě je vemi vhodné rostliny po výsadbě dobře zavlažit a zamulčovat organickým materiálem (seno, sláma,posekaná tráva...). Podle potřeby pak hlavně v prvních 1 - 2  měsících po výsadbě provádět přiměřenou zálivku. Révu při podzimní výsadbě doporučujeme přihrnout co nejvíce listím, chvojím, pilinami atd, aby byla připravená na dobré přezimování.

  Platba
  Zaslané zboží bude hrazeno dobírkou (v hotovosti pošťákovi) -  při převzetí balíku. Po převzetí balíku do přepravy Českou poštou vám Č. pošta odešle sms s informacemi o čísle balíku, termínu doručení a ceně dobírky za balík.

  K poštovnému (přepravnému):

  Balíky jsou zasílányˇprostřednictvím  České pošty na dobírku - jedná se o službu Balík do ruky. Paušální cena poštovnéhovčetně dobírky za 1 balík je 155 Kč/ Česká pošta. Vzheldem k nastavení systému rozesílání posíláme balíky pouze na dobírku.

   

  Balné:

  Balení stromků je časově náročná práce a musí být pečlivější než u neživého zboží. Stromky balíme tak, aby vydržely transport a aby jim nevyschly kořeny. Kontejnerované rostliny balíme každou zvlášť do papíru! Do balíku se často vleze 10 i více rostlin, snažíme se dávat celou objednávku do jednoho, případně dvou balíků tak, aby jste zaplatili co nejmenší balné a poštovné. Máme patnáctiletou zkušenost s posíláním rostlin poštou a vyvinuli jsme tak systém balení rostlin, aby i při případné ztrátě či zatoulání balíky rostliny bez újmy v krabici vydželi v pořádku.

   

  Malé balíky – 70 Kč (1 – 10 malých prostokořenných keřů nebo stromků nebo 1 – 4 kontejnerované)

   

  Střední balíky – 110 Kč (nad 10 malých a středních prostokořenných stromků, případně 1 – 3 douhé špičáky v krabici 1,8 m nebo 5 – 10 kontejnerovaných či úměrná kombinace)

   

  Velké balíky – 140 Kč (velké stromy-dlouhé špičáky nad 1,8 m,objemné čtvrtkmeny,polokmeny, více kusů - do 7 ks, i v kombinaci s kontejnerovanými, nebo do 10 ks kontejnerovaných rostlin)

   

  Extra velké balíky – 160 Kč (velké stromy-dlouhé špičáky nad 1,8 m,objemné čtvrtkmeny,polokmeny, více kusů - od 8 ks, i v kombinaci s kontejnerovanými, nebo nad 10 ks kontejnerovaných rostlin)

   

  Reklamace

  Reklamace jsou řešeny vždy individuálně a po vzájemné dohodě. Prostokořenné stromky s korunkou a keře musí kupující po výsadbě  zakrátit - minimálně o 2/3 původní délky, broskvoně pak v kosterních věštvích na 2 - 3 očka. Zakracuje se zásadně v předjaří, nikdy na podzim či v zimě. Špičáky postačí zakrátit o 1/3. Kontejnerované rostliny není třeba zakracovat. Rostliny tak mají šanci vyrašit. Vyrovnává se tím poměr nadzemní a podzemní části. Pokud nebudou prostokořenné stromky a keře po výsadbě zastřiženy výše popsaným způsobem, případnou reklamci nelze řešit. Vždy je nutná zálivka bezprostředně po výsadbě, v případě sucha pak i nadále podle potřeby. Kontejnerované stromky vysazované v olistěném stavu je pak dobré první 1 - 2 měsíce zavlažovat v případě sucha asi 1 - 2 x týdně, dokud dobře nezakoření. Příkmenný kruh kolem stromku je v prvním roce důležité udržovat v bezplevelném stavu - okopáváním, péletím či mulčováním, aby travní porost nědělal stromkům konkurenci. Výrazně to pomáhá ujmutí a dobrému růstu stromku.