• Přeskoč na obsah
 • Přeskoč na levé menu
 • Přeskoč na horní menu
 • Možnosti nákupu  Prodejní sezóna


  Prostokořenné výpěstky

  – podzim – od 20. října do 11. prosince 2021) .
  -jaro – od rozmrznutí (od 2. března 2021)do rašení –  (7.5.2021) Vše v závislosti na počasí - rozmrznutí půdy)
  Kontejnerované rostliny – jaro až podzim (mimo jarní a podzimní sezónu máme pravidelně otevřeno od 10.5 do 1.10. 2021 každé pondělí od 9 do 15 hodin. V toto letní období je kromě pondělků pak nákup možný jen na základě předchozí telefonické domluvy)

  • Osobní nákup – v prodejně v Bojkovicích, ulice Luhačovická (vedle stavebnin Polystyren), otevřeno: jaro (od rozmrnutí do rašení = od 3. března do 7.5.2021), podzim (letos od 20. 10. 2021 do 11. 12. 2021)

   

  • Zasílání na dobírku – výpěstky Vám mohou být zaslány Českou poštou/ Balík do ruky, na dobírku.
  • K ceně rostlin se pak ještě započítává balné za režijní náklady (malé balíky 60 Kč, střední 100 Kč, velké 130 Kč, extra velké 150 Kč)   a poštovné - 155 kč za Balík do ruky/ Česlá pošta.  Pokud si vyberete některý dlouhý stromek, šetně zakrátíme korunky, aby se vešel do balíku. Pro správné a rychlé vyřízení žádosti uvádějte prosím vždy přesnou adresu, počet a velikost sazenic a telefonní číslo.
  • Podáním objednávky zákazník stvrzuje, že se seznámil s našimi obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí.

  Rozesílání

  Balíky jsou rozesílány v pořadí podle doručených objednávek. Rostliny i lidé, kteří je pro vás balí, jsou živé bytosti a tak prosím mějte strpení s dobou pro doručení. Počasí totiž někdy nabourává ideální časový plán. V případě náhlé změny počasí vás budeme kontaktovat a domlouvat se na vhodném termínu doručení. Balíky rozesíláme postupně, jak naskladňujeme stromky - na podzim zhruba od začátku listopadu do zhruba konce listopadu až poloviny prosince (pokud ještě nemrzne celý den i noc, posíláme zásilky bez problémů dál, výsadba je možná).

  Na jaře -  od zahájení prodeje do ukončení prodeje (cca konec dubna). Kontejnerované sazenice zasíláme také i mimo hlavní jarní a podzimní - od jara do podzimu.

  Rostliny objednané přes e-shop máme odložené. I když už mezitím na webu nejsou skladem, pokud máte potvrzenou objednávku (= když vám po objednání přijde emailem kopie objednávky), můžete s rostlinami počítat. Před odesíláním objednávky ještě budet včas informování  emailem, při předání balíku do přepravy vám  ještě přijde sms s informacemi o zásilce (cena, číslo balíku, datum doručení).

   


  Po vybalení chraňte olistěné rostliny alespoň 3 dny před přímým slunečním úpalem (především ve slunečných letních dnech), po výsadbě na podzim doporučujeme veškeré rostliny přikrýt u země listím, slámou apod. Při výsadbě v létě je vemi vhodné rostliny po výsadbě dobře zavlažit a zamulčovat organickým materiálem (seno, sláma,posekaná tráva...). Podle potřeby pak hlavně v prvních 1 - 2  měsících po výsadbě provádět přiměřenou zálivku.

  Platba
  Zaslané zboží bude hrazeno dobírkou -  při převzetí.

  K poštovnému (přepravnému):

  Balíky jsou zasílányˇprostřednictvím  České pošty na dobírku. Paušální cena poštovného za 1 balík je 155 Kč/ Česká pošta.

   

  Balné:

  Balení stromků je časově náročná práce a musí být pečlivější než u neživého zboží. Stromky balíme tak, aby vydržely transport a aby jim nevyschly kořeny. Kontejnerované rostliny balíme každou zvlášť do papíru! Do balíku se často vleze 10 i více rostlin, snažíme se dávat celou objednávku do jednoho, případně dvou balíků tak, aby jste zaplatili co nejmenší balné a poštovné.

   

  Malé balíky – 60 Kč (1 – 10 malých prostokořenných keřů nebo stromků nebo 1 – 4 kontejnerované)

   

  Střední balíky – 100 Kč (nad 10 malých a středních prostokořenných stromků, případně 1 – 3 douhé špičáky v krabici 1,8 m nebo 5 – 10 kontejnerovaných či úměrná kombinace)

   

  Velké balíky – 130 Kč (velké stromy-dlouhé špičáky nad 1,8 m,objemné čtvrtkmeny,polokmeny, více kusů - do 7 ks, i v kombinaci s kontejnerovanými, nebo do 10 ks kontejnerovaných rostlin)

   

  Extra velké balíky – 150 Kč (velké stromy-dlouhé špičáky nad 1,8 m,objemné čtvrtkmeny,polokmeny, více kusů - od 8 ks, i v kombinaci s kontejnerovanými, nebo nad 10 ks kontejnerovaných rostlin)

   

  Reklamace

  Reklamace jsou řešeny vždy individuálně a po vzájemné dohodě. Prostokořenné stromky s korunkou a keře musí kupující po výsadbě  zakrátit - minimálně o 2/3 původní délky, broskvoně pak v kosterních věštvích na 2 - 3 očka. Zakracuje se zásadně v předjaří, nikdy na podzim či v zimě. Špičáky postačí zakrátit o 1/3. Kontejnerované rostliny není třeba zakracovat. Rostliny tak mají šanci vyrašit. Vyrovnává se tím poměr nadzemní a podzemní části. Pokud nebudou prostokořenné stromky a keře po výsadbě zastřiženy výše popsaným způsobem, případnou reklamci nelze řešit. Vždy je nutná zálivka bezprostředně po výsadbě, v případě sucha pak i nadále podle potřeby. Kontejnerované stromky vysazované v olistěném stavu je pak dobré první 1 - 2 měsíce zavlažovat v případě sucha asi 1 - 2 x týdně, dokud dobře nezakoření. Příkmenný kruh kolem stromku je v prvním roce důležité udržovat v bezplevelném stavu - okopáváním, péletím či mulčováním, aby travní porost nědělal stromkům konkurenci. Výrazně to pomáhá ujmutí a dobrému růstu stromku.

   

  Radim Pešek-Ovocná školka Bojkovice  spadá do zemědělské činnosti a množí většinu prodávaných rostlin, celková EET se na školku mámentálně nevztahuje.

  Nyní se na nás vztahuje 2.vlna EET pouze na minoritní činnost (maloobchod-prodej nakoupeného zboží) .

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu

  účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;

  v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

   

  http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/nalepka-148x148.pdf