• Přeskoč na obsah
 • Přeskoč na levé menu
 • Přeskoč na horní menu
 • Hloh peřenoklaný var. major


  Hloh peřenoklaný var. major

  Čínský velkoplodý hloh užívaný v zemi původu jako ovoce i lék. Plody velikosti 3 - 4 cm se po snadném vypeckování suší nebo kandují. Lze je dlouho skladovat i v čerstvém stavu, dozrávají v říjnu.Chuť je nakyslá, mnohem příjemnější než u našich hlohů. Jsou, podobně jako naše hlohy, léčivé na choroby srdce, snižují krevní tlak. Keř menších rozměrů, do 3m, beztrnný, velkolistý. Působí i velmi ozdobně.

  Odrůda ´Raný´ (plod 3 - 4 cm) má intenzivnější chuť, zraje dříve a díky tomu dobře vyzrává i ve středních a vyšších chráněných polohách.

  Odrůda ´Pozdní´ (plod 4 - 5 cm) má větší plody, ale díky pozdnímu zrání se hodí jen do nižsích a teplejších středních poloh. V chladných a vyšších polohách plody nestíhají dobře vyzrávat a mají slabší chuť.

  Měsíce konzumní zralosti: říjen - prosinec

  PĚSTITELSKÝ TVAR DALŠÍ INFORMACE CENA / ks MNOŽSTVÍ CENA košík
  kontejnerovaná sazenice,roubovaná Podnož: hloh 290 Kč ks
  Crataegus pinnatifida
  Crataegus pinnatifida

  Hloh peřenoklaný (Crataegus pinnatifida) čínský velkoplodý hloh užívaný v zemi původu jako ovoce i lék. Plody velikosti 3 - 4 cm se po snadném vypeckování suší nebo kandují jako normální ovoce. Chuť je nakyslá, daleko příjemnější než u našich hlohů. Plody lze dlouho skladovat i v čerstvém stavu, dozrávají v říjnu. Jsou také podobně jako naše hlohy léčivé na choroby srdce, snižují krevní tlak. Keř dorůstá menších rozměrů, do 3m, je beztrnný, velkolistý a společně s plody působí i velmi ozdobně. Vhodný pro pěstování v nižších a středních polohách. ve vyších polohách jen na teplých stanovištích. Ve dřevě je dostatečně mrazuodolný, problémem může být ve vyšších polohách vyzrávání plodů.

  Výsadba: 3 - 5 m od sebe
  Podmínky pro pěstování: nevyžaduje spaciální ani vysoké hnojené, stačí pohnojení kompostem do jámy, mulčování kolem kmínku, případně přihnojení kompostem za několik let. Nenáročný na vláhu, snese i sušší polohy. Řez stačí jen pro zapěstování korunky, pak není nutný.