• Přeskoč na obsah
 • Přeskoč na levé menu
 • Přeskoč na horní menu
 • Muchovník olšolistý "Northline"


  Muchovník olšolistý "Northline"

  Znovu objevovaný chutný druh indiánského bobulovitého ovoce. Výborné modročervené plody chutí i využitím podobné borůvkám a jeřabinám zají v červnu až červenci. Také velmi okrasné květem a podzimním listím.

  Muchovník olšolistý
  (Amelanchier alnifolia)´Northline´ - velmi plodná oblíbená kanadská odrůda. Výška 3 - 4 m. Odrůda byla nalezena v Kanadě v roce 1958, plody mají v průmeru 16 mm. Jedna z nejvíce pěstovaných ovocných odrůd v Kanadě.

  Měsíce konzumní zralosti: červen - červenec

  PĚSTITELSKÝ TVAR DALŠÍ INFORMACE CENA / ks MNOŽSTVÍ CENA košík
  pravokořenný, kontejnerovaný(30-60 cm) (vegetativně množená-in vitro) 170 Kč ks

  Muchovník (Amelanchier) – indiánské ovoce

  V Čechách nově objevovaný druh bobulovitého ovoce, pocházející ze severní Ameriky. Využíván byl už odpradávna domorodými obyvateli, nyní se dokonce v USA a Kanadě šlechtí další nové ovocné odrůdy muchovníků. Plody velikosti rybízu či jeřabin dozrávají začátkem července. Konzumují se v čerstvém stavu, dají se i dobře sušit, zavařovat, použít na marmelády a sirupy. Plody připomínají chutí kombinaci sladkoplodých jeřabin a borůvek, jsou sladce navinulé a osvěžující. Muchovníky na jaro kvetou krásnými býlími květy a bývají proto využívány i jako okrasné dřeviny, na podzim ozdobně působí i jejich žlutooranžově zbarvené listí. Muchovníky lze použít i do nestříhaných živých plotů.


  Muchovník olšolistý (Amelanchier alnifolia)´Northline´ - velmi plodná oblíbená kanadská odrůda. Výška 3 - 4 m. Odrůda byla nalezena v Kanadě v roce 1958, plody mají v průmeru 16 mm. Jedna z nejvíce pěstovaných ovocných odrůd v Kanadě.