• Přeskoč na obsah
 • Přeskoč na levé menu
 • Přeskoč na horní menu
 • Muchovník velkokvětý "Prince William"


  Muchovník velkokvětý "Prince William"

  Znovu objevovaný chutný druh indiánského bobulovitého ovoce. Výborné modročervené plody chutí podobné borůvkám a jeřabinám zrají v červenci. Také velmi okrasné květem a podzimním listím.

  Muchovník velkokvětý ´Prince William´ - odrůda vyšlechtěná v Madisonu (USA). Má bohaté bílé květenství a v létě velké množství chutných modrofialových plodů. Listy se na podzim zbarvují červenooranžově. V dospělosti dosahuje výšky do 2-2,5 m, šířky do 1,8 m. Odrůda velmi vhodná do malých zahrádek.

  Měsíce konzumní zralosti: červen - červenec

  PĚSTITELSKÝ TVAR DALŠÍ INFORMACE CENA / ks MNOŽSTVÍ CENA košík
  pravokořenný, kontejnerovaný (20-50 cm) (vegetativně množená-in vitro) 170 Kč ks

  Muchovník velkokvětý ( Amelanchier x grandiflora )"Prince William"– indiánské ovoce V Čechách nově objevovaný druh bobulovitého ovoce, pocházející ze severní Ameriky. Využíván byl už odpradávna domorodými obyvateli, nyní se dokonce v USA a Kanadě šlechtí další nové ovocné odrůdy muchovníků. Plody velikosti rybízu či jeřabin dozrávají začátkem července. Konzumují se v čerstvém stavu, dají se i dobře sušit, zavařovat, použít na marmelády a sirupy. Plody připomínají chutí kombinaci sladkoplodých jeřabin a borůvek, jsou sladce navinulé a osvěžující. Muchovníky na jaro kvetou krásnými býlími květy a bývají proto využívány i jako okrasné dřeviny, na podzim ozdobně působí i jejich žlutooranžově zbarvené listí. Muchovníky lze použít i do nestříhaných živých plotů.

  Muchovník velkokvětý ´Prince William´ - odrůda vyšlechtěná v Madisonu (USA). Má bohaté bílé květenství a v létě velké množství chutných modrofialových plodů. Listy se na podzim zbarvují červenooranžově. V dospělosti dosahuje výšky do 2-2,5 m, šířky do 1,8 m. Novinka v ČR.
  Výsadba: 2 - 3 m od sebe
  Podmínky pro pěstování: má rád slunnější stanoviště, snese i polostín. Při výsadbě je vhodné přidat do jámy kompost. Muchovník se odvděčí za mulčování orchanickým materiálem kolem kmínku i občasné přihnojení kompostem - lepší plodnost. Řez stačí jen zdarvotní - odstranění suchých větví, růst keřů lze mírně usměrňovat pomocí řezu.