Pokračuje prodej kontejnerovaných stromků a keřů. Přes e-shop posíláme průběžně, prodejna otevřena od 1. 5. 2024 pouze v pátky.

HRUŠEŇ 'NAGEVICOVA' konzumní zralost: červenec - srpen

Kód: 212/2
260 Kč 232,14 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Podnož: hrušňový semenáč • Pravděpodobně francouzská či italská odrůda pěstovaná už od 16. století. Rozšířená zvláště na Českomoravské vysočině pod názvy Piksla, Piksálka, Blanketka... Plody jsou malé, rostoucí ve shlucích. Dužnina je šťavnatá, velmi sladká s muškátovým aroma. Sklízí se koncem července, skladovatelná je jen krátce. Pro přímý konzum, ale i sušení a zavaření. Stromy rostou bujně, zdravě, hodí se i do horších, chladnějších a vyšších poloh. Vhodná i do stromořadí.

Detailní informace

Varianta: Špičák (cca 1,3-1,5 m)
Vyprodáno | 212/2
260 Kč
232,14 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Nagevicova - pravděpodobně francouzská či italská odrůda pěstovaná už od 16. století. Rozšířená zvláště na Českomoravské vysočině pod názvy Piksla, Piksálka, Blanketka... Plody jsou malé, rostoucí ve shlucích. Dužnina je šťavnatá, velmi sladká s muškátovým aroma. Sklízí se koncem července, skladovatelná je jen krátce. Pro přímý konzum, ale i sušení a zavaření. Stromy rostou bujně, zdravě, hodí se i do horších, chladnějších a vyšších poloh. Vhodná i do stromořadí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hrušně – staré odrůdy
Měsíce konzumní zralosti: červenec - srpen