AKTUÁLNĚ
- Dárkové poukazy na ovocné stromy a keře - darujte život, vitamíny, budoucnost :-)

Jak nakupovat na e-shopu

Prodej na e-shopu má své sezóny

Podzim a jaro

Vzhledem k cyklům přírody i zákonným předpisům je možné prodávat stromky a keře prostokořenné (tzn. s volnými kořeny, čerstvě vyorané z pole) sezónně - vždy na podzim (my začínáme prodej okolo 20. října, pokračuje až do zamrznutí půdy v prosinci) a na jaře (asi od začátku března do rašení na konci dubna -  záleží na průběhu počasí). Proto v tuto dobu na e-shopu najdete nejširší nabídku.

Balíky rozesíláme podle pořadí doručených objednávek. Na jaře a zejména na podzim, kdy je nejvhodnější doba pro výsadbu stromů, počítejte s doručením do 5–30 dní

Podzim je pro školkaře velmi náročné období, kdy je potřeba v šibeničně krátkém čase (určeném mj. i zákonnými lhůtami) vyorat a vytřídit velké množství stromků a naskladnit je k prodeji. Ideální časový plán většinou nabourává počasí, například podzimní deště, v nichž se těžko vjíždí na pole. Věřte, že v této době jsme na poli od úsvitu do setmění a děláme vše proto, abychom vám kvalitně a správně doručili objednané stromky. Na jaře je situace obdobná, lidé vyrážejí na zahrady, objednávek je hodně a my se snažíme je co nejrychleji vyřídit.

Rostliny objednané přes e-shop pro vás máme odložené. I když už mezitím na e-shopu nejsou skladem, máte-li od nás e-mailem potvrzenou objednávku, můžete s rostlinami počítat.

O době odeslání balíku vás včas informujeme mailem, abyste ho mohli očekávat a připravit se na výsadbu rostlin. Při samotném předání balíku do přepravy vám ještě přijde sms s informacemi o zásilce (číslo balíku, datum doručení, popřípadě cena). Zasíláme Českou poštou, protože jako jedna z mála firem nám dovede doručovat balíky s většími stromky (do délky 2 m). 

Tyto specifika prodeje stromků jsou promítnuty i v našich obchodních podmínkách. Děkujeme vám za pochopení a přízeň!

Léto

E-shop funguje i přes léto, přesněji mezi výše zmíněnými sezónami, kdy jsou v nabídce pouze stromky a keře v květináčích – i tak je jich ale spousta a je z čeho vybírat. Zasílací lhůty v létě jsou kratší, posíláme většinou do týdne

Balení stromků a keřů 

Balíme pečlivě

Balení stromků je časově náročná práce a musí být pečlivější než u neživého zboží. Stromky balíme tak, aby vydržely transport a aby jim nevyschly kořeny. Rostliny v květináči balíme každou zvlášť do papíru. Do balíku se často vejde 10 i více rostlin, snažíme se dávat celou objednávku do jednoho, případně dvou balíků. Máme patnáctiletou zkušenost s posíláním rostlin poštou a vyvinuli jsme systém balení tak, aby i při případné ztrátě či zatoulání balíku rostliny bez újmy v krabici vydržely v pořádku.

Používáme recyklované obaly

I když si necháváme vyrábět speciální krabice na míru na delší stromky pro některé zásilky, snažíme se v maximální možné míře pro balení využívat i materiál, který by jinak skončil v odpadu na recyklaci - využíváme noviny, folie, krabice od květin atd. Dáváme tak použitým věcem nový smysl a šetří to i významně životní prostředí.