Pokračuje prodej kontejnerovaných stromků a keřů. Přes e-shop posíláme průběžně, prodejna otevřena od 1. 5. 2024 pouze v pátky.

KDOULOŇ 'IZOBILNAJA' konzumní zralost: říjen - prosinec

Kód: 1716/VAR2
290 Kč 258,93 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Podnož: kdouloň • Od pradávna pěstovaný strom nebo keř, rodící chutné a voňavé plody - kdoule, tvarem podobné hruškám nebo jablkům, jedlé po uvaření. Použití: na kompoty, marmelády a rosoly, pro svou vůni se dříve vkládaly mezi prádlo.
 

Detailní informace

Varianta: Sazenice v květináči (cca 40-80 cm)
Skladem | 1716/VAR2
290 Kč
258,93 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Kdouloň (Cydonia oblonga) nese chutné a voňavé ovoce nazývané kdoule, tvarem podobné hruškám nebo jablkům, jedlé po uvaření. Tento druh je pěstovaný od pradávna, zmiňován je v antice i středověku. Nenáročný druh na pěstování. Řez se provádí jen výchovný pro zapěstování tvaru, později pak jen občasný udržovací a prosvětlovací řez. Pěstuje se jako keř nebo menší stromek (zákrsek, čtvrtkmen). Lze jej zapěstovat i jako polokmen či vysokokmen, úrody na takových tvarech jsou však nižší. Má ráda teplá stanoviště nižších a středních poloh, místy i vyšších, ale chráněných poloh. Použití: na kompoty, marmelády a rosoly, pro svou vůni se dříve vkládaly mezi prádlo. Při vaření želé a rosolu se dužnina vaří společně s jádry a s jádřincem, protože obsahují velké množství pektinů a není tak třeba přidávat žádné želírovací látky. Kdoule je možné také použít na výrobu destilátu postupem podobným jako u hrušek. Kdouloň v květu téměř nikdy nezmrzá, protože se jedná o jednu z nejpozději kvetoucích ovocných dřevin- kvete až koncem května nebo začátkem června. Občas bývá kvůli svým květům využívána i v parcích jako okrasná dřevina. Vysazuje se na vzdálenost 3,5 - 6 metrů od sebe.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kdouloně
Měsíce konzumní zralosti: říjen - prosinec