Pokračuje prodej kontejnerovaných stromků a keřů. Přes e-shop posíláme průběžně, prodejna otevřena od 1. 5. 2024 pouze v pátky.

HLOH PEŘENOKLANÝ VAR. MAJOR Raný konzumní zralost: říjen - prosinec

Kód: 1692/ROU
290 Kč 258,93 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Čínský velkoplodý hloh užívaný v zemi původu jako ovoce i lék. Plody velikosti 3-4 cm se po snadném vypeckování suší nebo kandují. Lze je dlouho skladovat i v čerstvém stavu, dozrávají v říjnu. Chuť je nakyslá, mnohem příjemnější než u našich hlohů. Jsou, podobně jako naše hlohy, léčivé na choroby srdce, snižují krevní tlak. Keř menších rozměrů, do 3m, beztrnný, velkolistý. Působí i velmi ozdobně.

Odrůda ´Raný´ (plod 3-4 cm) má intenzivnější chuť, zraje dříve a díky tomu dobře vyzrává i ve středních a vyšších chráněných polohách.

Odrůda ´Pozdní´ (plod 4-5 cm) má větší plody, ale díky pozdnímu zrání se hodí jen do nižších a teplejších středních poloh. V chladných a vyšších polohách plody nestíhají dobře vyzrávat a mají slabší chuť.

Detailní informace

Varianta: Roubovaný stromek prostokořenný
Připravujeme na podzim | 1692/ROU
290 Kč
258,93 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Hloh peřenoklaný (Crataegus pinnatifida)  – čínský velkoplodý hloh užívaný v zemi původu jako ovoce i lék. Plody velikosti 3-4 cm se po snadném vypeckování suší nebo kandují jako normální ovoce. Chuť je nakyslá, daleko příjemnější než u našich hlohů. Plody lze dlouho skladovat i v čerstvém stavu, dozrávají v říjnu. Jsou také podobně jako naše hlohy léčivé na choroby srdce, snižují krevní tlak. Keř dorůstá menších rozměrů, do 3m, je beztrnný, velkolistý a společně s plody působí i velmi ozdobně. Vhodný pro pěstování v nižších a středních polohách; ve vyšších polohách jen na teplých stanovištích. Ve dřevě je dostatečně mrazuodolný, problémem může být ve vyšších polohách vyzrávání plodů.

Výsadba: 3-5 m od sebe
Podmínky pro pěstování: nevyžaduje speciální ani vysoké hnojení, stačí pohnojení kompostem do jámy, mulčování kolem kmínku, případně přihnojení kompostem za několik let. Nenáročný na vláhu, snese i sušší polohy. Řez stačí jen pro zapěstování korunky, pak není nutný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy a keře
Měsíce konzumní zralosti: říjen - prosinec