Pokračuje prodej kontejnerovaných stromků a keřů. Přes e-shop posíláme průběžně, prodejna otevřena od 1. 5. 2024 pouze v pátky.

JEŘÁB 'GRANÁTOVÝ / GRANATNAJA' konzumní zralost: září - září

Kód: 728/VAR
350 Kč 312,50 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Podnož: jeřáb ptačí • Mičurinův mezirodový kříženec jeřábu obecného a hlohu sibiřského z r. 1926, I. V. Mičurin. Plody jsou jeřabiny granátové barvy, velikosti malých višní, příjemné sladkokyselé chuti jedlé čerstvé i konzervované nebo jako součást cukrářských výrobků.

Detailní informace

Varianta: Stromek v květináči
Skladem | 728/VAR
350 Kč
312,50 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Podnož: jeřáb ptačí • Jeřáb „Granatový“ (Sorbus aucuparia x Crataegus sanguinea) – mezirodový kříženec jeřábu obecného a hlohu sibiřského, který vyšlechtil r. 1926 v Rusku I.V.Mičurin. Má střední růst, plody jsou jeřabiny granátové barvy (proto jméno ruské jméno Granatnaja), velikosti malých višní, příjemné sladkokyselé chuti. Plody jsou vhodné pro přímý konzum, vynikají však i konzervované nebo jako součást cukrářských výrobků. Pěstovábí podobné jako u ostaních jeřábů, je vekmi mrazuvzdorný, hodí se i do vyšších poloh. Na rozdíl o klasického jeřábu obecného je méně vzrůstný, tvoří spíše stromy s menší korunou. Vysazuje se na vzdálenost 4-6 m.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jeřáby
Měsíce konzumní zralosti: září - září