Pokračuje prodej kontejnerovaných stromků a keřů. Přes e-shop posíláme průběžně, prodejna otevřena od 1. 5. 2024 pouze v pátky.

HLOŠINA OKOLIČNATÁ červenoplodá konzumní zralost: září - říjen

Kód: 1686/VAR2
140 Kč 125 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Mrazuodolný opadavý keř, původem z Japonska a Číny. Dorůstá do 4 m, pěstuje se pro atraktivní červené plody, 0,5-1 cm velké. Některé typy či odrůdy mívají vzácně i žluté plody. Dozrávají od konce září do listopadu. Plody je třeba nechat na keři důkladně vyzrát, případně nechat 15 dní dojít v místnosti. K upotřebení jsou pak podobně jako ostatní bobuloviny, nejlépe na džemy, sirupy a další zpracování. Nenáročná na prostředí, nesnáší zastínění. Okrasná i stříbřitým listem.
Tento druh občas projevuje u semenáčů nejistou samosprašnost, proto je vhodné vysázet vedle sebe alespoň dvě rostliny.

Detailní informace

Varianta: Semenáč v květináči (15-30 cm)
Skladem | 1686/VAR2
140 Kč
125 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Hlošina okoličnatá (Eleagnus umbellata) je mrazuodolný opadavý keř, původem z Japonska a Číny. Dorůstá do 4 m, pěstuje se pro atraktivní červené plody, 0,5-1 cm velké. Dozrávají od konce září do listopadu. Plody je třeba nechat na keři důkladně vyzrát, případně nechat 15 dní dojít v místnosti. K upotřebení jsou pak podobně jako ostatní bobuloviny, nejlépe na džemy, sirupy a další zpracování. Nenáročná na prostředí, nesnáší zastínění. Okrasná i listem.

Tento druh občas projevuje u semenáčů nejistou samosprašnost, proto je vhodné vysázet vedle sebe alespoň dvě rostliny.
 
Výsadba: 2-4 m od sebe
Podmínky při pěstování: nehnojit čerstvým dusíkem (hnojem) - dovede si vázat dusík sama díky hlízkovým bakteriím na kořenech. Nesnáší zastínění. Vhodné je kolem keře zamulčovat organickým materiálem (tráva, seno atd.). Nenáročné na řez - stačí odstraňovat suché větve.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy a keře
Měsíce konzumní zralosti: září - říjen