Pokračuje prodej kontejnerovaných stromků a keřů. Přes e-shop posíláme průběžně, prodejna otevřena od 1. 5. 2024 pouze v pátky.

KAŠTANOVNÍK SETÝ konzumní zralost: září - říjen

Kód: 71/1
140 Kč 125 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Dekorativní teplomilný, ale plastický strom plodící jedlé kaštany známé z vánočních trhů. Možno pěstovat v nižších a středních polohách, ve vyšších polohách jen na vhodných stanovištích.
Kaštanovník je nejistě samosprašný, proto je vhodné vysadit raději dva stromy blízko sebe.

Detailní informace

Varianta: Semenáč v květináči, velikost 15 - 30 cm
Skladem | 71/1
140 Kč
125 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Kaštanovník setý (Castanea sativa) – vysoký dekorativní strom, dorůstající někdy až 30 metrů. Miluje otevřené, teplé a mírně svažité polohy i náhorní roviny. Jeho pěstování je nejlepší v nižších a středních polohách, ve vyšších polohách je možné jej pěstovat na vhodných stanovištích, nehodí se do mrazových kotlin. Nejvýše položená česká kaštanice leží v Železných horách, známé jsou stromy v parcích v Jeseníkách apod. Jedlé kaštany se konzumují pečené, sušené nebo vařené, obsahují bílkoviny, tuky, sacharidy, vitaminy C, B1 a B2. Plody dozrávají podle oblastí koncem srpna až začátkem října. Kaštanovník je nejistě samosprašný, proto je vhodné při dostatku prostoru vysadit raději dva stromy blízko sebe. Vysazuje se na vzdálenost 6-12 m od sebe.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jedlý kaštan
Měsíce konzumní zralosti: září - říjen