AKTUÁLNĚ
- Dárkové poukazy na ovocné stromy a keře - darujte život, vitamíny, budoucnost :-)

MUCHOVNÍK OLŠOLISTÝ 'NORTHLINE' konzumní zralost: červen - červenec

Kód: 167/2
od 170 Kč od 147,83 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Znovu objevovaný chutný druh indiánského bobulovitého ovoce. Výborné modročervené plody chutí i využitím podobné borůvkám a jeřabinám zají v červnu až červenci. Také velmi okrasné květem a podzimním listím.

Muchovník olšolistý
(Amelanchier alnifolia)´Northline´ - velmi plodná oblíbená kanadská odrůda. Výška 3 - 4 m. Odrůda byla nalezena v Kanadě v roce 1958, plody mají v průmeru 16 mm. Jedna z nejvíce pěstovaných ovocných odrůd v Kanadě.

Detailní informace

Varianta: Pravokořenný, v květináči (30–60 cm)
Skladem | 167/2
170 Kč
147,83 Kč bez DPH
Varianta: Pravokořenný, v květináči (60–120 cm)
Vyprodáno | 923/VAR
250 Kč
217,39 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Muchovník (Amelanchier) – indiánské ovoce

V Čechách nově objevovaný druh bobulovitého ovoce, pocházející ze severní Ameriky. Využíván byl už odpradávna domorodými obyvateli, nyní se dokonce v USA a Kanadě šlechtí další nové ovocné odrůdy muchovníků. Plody velikosti rybízu či jeřabin dozrávají začátkem července. Konzumují se v čerstvém stavu, dají se i dobře sušit, zavařovat, použít na marmelády a sirupy. Plody připomínají chutí kombinaci sladkoplodých jeřabin a borůvek, jsou sladce navinulé a osvěžující. Muchovníky na jaro kvetou krásnými býlími květy a bývají proto využívány i jako okrasné dřeviny, na podzim ozdobně působí i jejich žlutooranžově zbarvené listí. Muchovníky lze použít i do nestříhaných živých plotů.

Muchovník olšolistý (Amelanchier alnifolia)´Northline´ - velmi plodná oblíbená kanadská odrůda. Výška 3 - 4 m. Odrůda byla nalezena v Kanadě v roce 1958, plody mají v průmeru 16 mm. Jedna z nejvíce pěstovaných ovocných odrůd v Kanadě.


Doplňkové parametry

Kategorie: Muchovník – indiánské ovoce
Měsíce konzumní zralosti: červen - červenec