AKTUÁLNĚ
- Dárkové poukazy na ovocné stromy a keře - darujte život, vitamíny, budoucnost :-)

MUCHOVNÍK VELKOKVĚTÝ 'PRINCE WILLIAM' konzumní zralost: červen - červenec

Kód: 82/1
170 Kč 147,83 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Znovu objevovaný chutný druh indiánského bobulovitého ovoce. Výborné modročervené plody chutí podobné borůvkám a jeřabinám zrají v červenci. Také velmi okrasné květem a podzimním listím.

Muchovník velkokvětý ´Prince William´ - odrůda vyšlechtěná v Madisonu (USA). Má bohaté bílé květenství a v létě velké množství chutných modrofialových plodů. Listy se na podzim zbarvují červenooranžově. V dospělosti dosahuje výšky do 2-2,5 m, šířky do 1,8 m. Odrůda velmi vhodná do malých zahrádek.

Detailní informace

Varianta: Pravokořenný, v květináči (30–50 cm)
Skladem | 82/1
170 Kč
147,83 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Muchovník velkokvětý ( Amelanchier x grandiflora )"Prince William"– indiánské ovoce V Čechách nově objevovaný druh bobulovitého ovoce, pocházející ze severní Ameriky. Využíván byl už odpradávna domorodými obyvateli, nyní se dokonce v USA a Kanadě šlechtí další nové ovocné odrůdy muchovníků. Plody velikosti rybízu či jeřabin dozrávají začátkem července. Konzumují se v čerstvém stavu, dají se i dobře sušit, zavařovat, použít na marmelády a sirupy. Plody připomínají chutí kombinaci sladkoplodých jeřabin a borůvek, jsou sladce navinulé a osvěžující. Muchovníky na jaro kvetou krásnými býlími květy a bývají proto využívány i jako okrasné dřeviny, na podzim ozdobně působí i jejich žlutooranžově zbarvené listí. Muchovníky lze použít i do nestříhaných živých plotů.

Muchovník velkokvětý ´Prince William´ - odrůda vyšlechtěná v Madisonu (USA). Má bohaté bílé květenství a v létě velké množství chutných modrofialových plodů. Listy se na podzim zbarvují červenooranžově. V dospělosti dosahuje výšky do 2-2,5 m, šířky do 1,8 m. Novinka v ČR.
Výsadba: 2 - 3 m od sebe
Podmínky pro pěstování: má rád slunnější stanoviště, snese i polostín. Při výsadbě je vhodné přidat do jámy kompost. Muchovník se odvděčí za mulčování orchanickým materiálem kolem kmínku i občasné přihnojení kompostem - lepší plodnost. Řez stačí jen zdarvotní - odstranění suchých větví, růst keřů lze mírně usměrňovat pomocí řezu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Muchovník – indiánské ovoce
Měsíce konzumní zralosti: červen - červenec