Pokračuje prodej kontejnerovaných stromků a keřů. Přes e-shop posíláme průběžně, prodejna otevřena od 1. 5. 2024 pouze v pátky.

HLOŠINA MNOHOKVĚTÁ konzumní zralost: červenec - červenec

Kód: 197/VAR
140 Kč 125 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Mrazuodolný opadavý keř, původem z Japonska, Číny a Koreji. Dorůstá do 3 m, pěstuje se pro atraktivní červené plody, asi 1 cm velké. Mají příjemnou nakyslou chuť. Konzumují se syrové a nebo i zpracovávají. Dozrávají v první polovině července. Zpracovávají se podobně jako ostatní bobuloviny, nejlépe na džemy, sirupy a další zpracování. Hlošina je nenáročná na prostředí, nesnáší zastínění. Okrasná i stříbřitým listem.
Tento druh občas projevuje u semenáčů nejistou samosprašnost, proto je vhodné vysázet vedle sebe alespoň dvě rostliny.

Detailní informace

Varianta: Semenáč v květináči (15-30 cm)
Vyprodáno | 197/VAR
140 Kč
125 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Hlošina mnohokvětá (Eleagnus multiflora) zvaná též Guomi je mrazuodolný opadavý keř, původem z Japonska, Číny a Koreji. Dorůstá do 3 m, pěstuje se pro atraktivní červené plody, asi 1 cm velké. Mají příjemnou nakyslou chuť. Konzumují se syrové a nebo i zpracovávají. Dozrávají v první polovině července. Zpracovávají se podobně jako ostatní bobuloviny, nejlépe na džemy, sirupy a další zpracování. Nenáročná na prostředí, nesnáší zastínění. Okrasná i stříbřitým listem.
Tento druh občas projevuje u semenáčů nejistou samosprašnost, proto je vhodné vysázet vedle sebe alespoň dvě rostliny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hlošiny
Měsíce konzumní zralosti: červenec - červenec