Pokračuje prodej kontejnerovaných stromků a keřů. Přes e-shop posíláme průběžně, prodejna otevřena od 1. 5. 2024 pouze v pátky.

MIŠPULE 'METZKÁ'

Kód: 1779/VAR
290 Kč 258,93 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Stará francouzská odrůda s velmi hojnými výnosy. Má větší plody (okolo 4 cm) hnědé barvy s o něco pozdějším datem kvetení. Růst je slabší, habitus koruny polovzpřímený. Podnož: hloh – vhodná i do sušších a méně kvalitních půd či vyšších poloh.

 

Detailní informace

Varianta: Sazenice v květináči
Skladem | 1779/VAR
290 Kč
258,93 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Mišpule 'Metzká'

  • Podnož: hloh – vhodná i do sušších a méně kvalitních půd či vyšších poloh
  • Stará francouzská odrůda s velmi hojnými výnosy
  • Má větší plody (okolo 4 cm) hnědé barvy s o něco pozdějším datem kvetení
  • Růst je slabší, habitus koruny polovzpřímený

Mišpule velkoplodá (Mespilus germanica) - obecné informace:

Nenáročný stromek nebo keř 3–5 m vysoký, ceněný pro své zajímavé chutné ovoce, ale i vysoce dekorativní střední vzrůst, atraktivní květy a plody i podzimní žlutočervené zbarvení listů. Plody jsou konzumovatelné po přemrznutí nebo odležení, a to buď čerstvé, nebo jako surovina pro pikantní pasty, marmelády, likéry i pálenky.

Ovoce obsahuje mnoho cenných výživných látek, je léčivé při průjmech a blahodárné pro zažívací trakt.

Pěstování mišpule je nenáročné. Má ráda osluněné polohy, ale spokojí se i s polostínem. Daří se jí v nižších a středních polohách, je možno ji pěstovat i ve vyšších polohách, kde nenamrzá, ale pro vývoj kvalitního ovoce tam vyžaduje osluněná stanoviště. Jsou známé výskyty dobře plodících mišpulí i ze 700 m nad mořem. Doporučená vzdálenost při výsadbě je 4-6 metrů.